تراشه 10 هسته‌ای Helio X27

مدیاتک در حال کار بر روی تراشه 10 هسته‌ای Helio X27 است

بر اساس خبر منتشر شده‌ای در وب‌سایت چینی Weibo، شرکت مدیاتک (MediaTek) در حال کار بر روی یک تراشه 10 هسته ای جدید است. این محصول جدید مدیاتک که با نام تراشه هلیو ایکس 27 (Helio X27) شناخته می‌شود، قرار است از معماری ساخت 20 نانومتری استفاده کرده و با فرکانس 2.59 گیگاهرتز کوک شود.

 

تراشه هلیو ایکس 27 بر روی یکی از محصولات لی اکو سوار خواهد شد

این فرکانس، بیشترین فرکانس شناخته شده در یک پردازنده است. تراشه هلیو ایکس 27 با مشخصات گفته شده، می‌تواند تراشه ای مابین دو تراشه هلیو ایکس 25 (که در گوشی میزو پرو 6 شاهد آن هستیم) و تراشه قدرتمند هلیو ایکس 30 (Helio X30) که یکی از محصولات آینده این شرکت است، قرار گیرد. این بدین معناست که تراشه هلیو ایکس 27 ، تراشه ای میان رده رو به بالا محسوب می‌شود.

تراشه 10 هسته‌ای Helio X27

 

بنا به این گزارش، اولین گوشی هوشمندی که به X27 مجهز خواهد شد، دیوایسی ساخته شده توسط شرکت چینی لی اکو است و این مساله نشان می‌دهد که همکاری بین این دو شرکت قرار است ادامه داشته باشد. همانطور که می‌دانید، شرکت لی اکو قرار است در هفته آینده، از دو گوشی خود در ایالات متحده رونمایی کند که هر دو گوشی به تراشه کوالکام اسنپدراگون مجهز هستند.

اوایل مردادماه بود که مدیرعامل شرکت مدیاتک با معرفی تراشه هلیوم ایکس 30 ساخت آن را را تایید کرد و گفت تراشه‌های سری پی و سری ایکس این کمپانی نسبت به گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار خواهند شد و شاهد استفاده‌ی پرچم‌داران بیشتری از این تراشه ها خواهیم بود.

مدیاتک شرکتی است فعال در زمینه طراحی محصولات نیمه هادی که در سال 1997 تاسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در تایوان است و شعباتی نیز در کشورهای چین، هند، سنگاپور، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی، دانمارک، انگلستان، سوئد و امارات متحده عربی دارد. مهمترین محصولات این شرکت پردازنده گوشی های هوشمند، تبلت ها، گجت های پوشیدنی و تلویزیون های هوشمند است.

منبع:

http://dapoxetinetabs.com

شرمنده ، بخش پاسخ ها بسته است.